Antoni Kopff Blog

Codziennik Polski nr.16

Wiadomości kongresowe
NOWA TWARZ
Pani Jakubiak zmieniła fryzurę: to, co miała pokręcone, od teraz jest proste. Zacna kobieta, niegdysiejsza szefowa ratuszowych sprzątaczek za czasów Lecha Kaczyńskiego, zaprezentowała się w telewizji głosząc chwałę swego pryncypała. Gdyby nie to, pewnie byłaby nie do Poznania!
TAJEMNICA ODKRYTA!
Pan prezes dokonał podobno aktu ekspiacji ,omawiając nieskuteczność dotychczasowych osiągnięć PiS-u. "Teraz nasza polityka będzie uczciwa!" - zagrzmiał cichutko z kongresowej ambony. Jesteśmy zaniepokojeni tą groźbą.
CZASAMI TRZEBA PIANO...
Na zakończenie swego wystąpienia Jarosław Kaczyński wzniósł okrzyk :"Zwyciężymy, zwyciężymy, zwyciężymy...".Zaczął dość głośno, a powtarzał to mocne hasło coraz ciszej, Wszystkim się zdawało, że to echo grało, lecz w końcu i ono ustało.
REPERKUSJE
Są już pierwsze skutki  eskapady działaczy PiS-u do Poznania. Tamtejszy prezydent miasta, Ryszard Grobelny, dotąd bezpartyjny, wstąpił do Platformy Obywatelskiej.
POPARCIE
Europoseł ,pan Ziobro, zgłosił oryginalny postulat, aby Lech Kaczyński ponownie kandydował na stanowisko, które jeszcze zajmuje. Działacze wstali, a jak wstali to wyszli, bo spieszyli się do pociągu. Sądzili bowiem mylnie, że jest to, jak zapowiadał prezes -pociąg do władzy, Wszelako nie wszyscy -poseł Cymański wyjechał dzień wcześniej, bo miał lepsze informacje i chałturę w telewizji.